hediye uyku eğitimi ile sevdiklerinize hediye arama zorluklarını aşın

Hediye Desteksiz Uyku Eğitimi

Uyku hem yetişkinler hem de bebekler için hayati derecede öneme sahip ihtiyaçlardan birisidir. Bunun özellikle bebeklerde daha büyük bir ihtiyaç olmasının ana sebebi ise bebeklerin yetişkinlere göre çok daha hızlı bir büyüme evresi içinde olmasından kaynaklanmaktadır. Uyku konusunda sıkıntılar çeken yakınlarınıza, sevdiklerinize desteksiz uyku eğitimi hediye ederek Sanel Göksu Bebek Akademi sayesinde onları mutlu edebilirsiniz.

Bununla birlikte bebeklerde büyüme hormonu, Hipofiz bezi tarafından bebeklerin uykusunda daha çok salgılanan bir hormondur. Tüm bu etkenler göz önüne getirildiğinde uykunun bebekler için önemi çok büyüktür.

Yeni doğduğu andan itibaren bebekler günün çok büyük bir kısmını uyuyarak geçirmelidir. Bebeklerde bu dönemde gece ve gündüz algısı gelişmediği için ise bebekler günün her saati uyanabilir. Bu durum ise anne ve babalar için oldukça zor bir dönemdir. Bu dönemde destek almak için bizi arayabilir, uyku eğitimi ve bebeklerde uyku problemleri konularında destek alabilirsiniz.

Hediye desteksiz uyku eğitimi fırsatlarından yararlanmak için mutlaka bizimle iletişime geçin.

Uyku Nedir?

Çok merak edilen sorulardan birisi ise uyku nedir sorusudur. Uyku kısaca doğru beslenme kadar önemli olan yaşamın temel ihtiyaçlarından birisidir. Düzenli bir uyku sayesinde vücut çok daha dinç bir hale gelir ve birçok sağlık sorunu da ortadan kalkmış olur.

Bilim adamlarına göre uyku olmadan beyinde öğrenme, odaklanma, hızlı tepki verme, refleks geliştirebilme ve yeni anılar yaratma dürtüleri gelişemez. Bu durum büyüme çağındaki bebekler ve çocuklar için çok daha büyük bir öneme sahiptir.

Yakınlarınıza özel günlerinde hediye olarak kaliteli bir uyku eğitimi hediye edebilirsiniz. Bu konuda bizden destek alabilir ve hediye desteksiz uyku eğitimi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bilgi için iletişim bize ulaşabilirsiniz.

Uyku Neden Önemlidir?

Uyku her yaş kişi için çok önemli. Uyku olmadan birçok hastalığa karşı vücut çok daha dirençsiz bir hale gelir. Uykusuzluk durumunda tansiyon, depresyon, diyabet gibi birçok sağlık sorunu ortaya çıkabilir.

Uyku konusunda eğitimlerimizden faydalanmanız halinde hediye desteksiz uyku eğitimi fırsatlarımız da sizler için iyi birer seçenek olacaktır.

Uykunun vücut için önemli faydaları ise şunlardır:

  • Uyku bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde etkilidir.
  • Kalp uyku esnasında kendini yeni gün için hazırlar.
  • Enerjiyi yükseltir.
  • Stres ve depresyona iyi gelir.
  • Gün içinde hareket seviyesini artırmaya yarar.
  • Dikkat ve odaklanma konusunda önemli bir yere sahiptir.
  • Yaratıcılığı artırır.
  • Doğru düşünebilmeyi artırır ve öğrenmeyi kolaylaştırır.
  • Enfeksiyon vb. risklere karşı koruma sağlar.
  • Hafızanın gelişmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bebeklerde Uyku Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerde uyku düzeni oluşturulması çok önemli bir konudur. Bu noktada her bebek için farklı bir düzen oluşturulması gerekebilir. Bu durum bebeğin yaşı ile ilgili oldukça yakından ilgili bir konudur.

3 aya kadar bebekler 16 saat uyumalıdır. Bu dönemde bebek için gece ve gündüz aynıdır. 6 ile 9 aylık bebeklerde ise uyuma saati 14 saate düşer. 9 ile 12 aylık bebeklerde gün içinde toplam 12 saat uyuması yeterli gelecektir.

Bu dönemde gündüz kestirmeleri de çok uzun olmayacak biçimde mutlaka doğru bir planlama eşliğinde yapılmalıdır. Gündüz uykusu da bebekler için çok önemli bir konudur. Bebeklerin uykusu konusunda en iyi bilgiyi almak ve bu konuda eğitim almak için bizden destek alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçip uyku eğitimi alan kişilere hediye desteksiz uyku eğitimi fırsatları da sunmaktayız.

Bebek Ne Kadar Uyumalıdır?

Bebeklerin ne kadar uyuması gerektiğinde size bahsetmiştik. Bu sürecin hepsi her yaş aralığında farklıdır. Bebekler büyüdükçe uyku süreleri de azalır. İlk olarak sabah uykularında azalma meydana gelir ve zamanla tüm uykusunu gece almaya başlar. Bu sayede anne ve baba için de hayat daha düzenli bir hale gelir.

Bu süreçte bebeğin anne ve baba ile aynı odada ama farklı yataklarda yatması gerekir. Zaman içinde bebek kendi odasında, kendi beşiğinde yatmaya alışmalıdır. Buna alışmak çocuklar için zorlayıcı bir süreç olabilir. Arkadaşlarınıza, yakınlarınıza uygun bir hediye arıyorsanız, onlara en güzel hediye desteksiz uyku eğitimi olacaktır.

Bebekler Nasıl Uyur?

Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde uyuması için hep aynı saatte uyumasına özen gösterin. Bu saatler yaklaştığında uyuması gerektiğini bebeğinize söylemeye özen gösterin ve her seferinde aynı cümleleri kullanın. Uyku rutini oluşturun ve buna uyum gösterin. Dikkatini dağıtacak her şeyi bebeğinizden uzaklaştırın. Uyku eğitimi veren uzmanlardan bu konuda eğitim alabilir ve hediye desteksiz uyku eğitimi ile hediye arama sıkıntısından da kurtulmuş olursunuz.

 

Diğer Uyku Eğitim Paketleri

0-4 Ay Uyku Eğitimi

5-18 Ay Uyku Eğitimi

19-36 Ay Uyku eğitimi

3-4 Yaş Uyku eğitimi

1 Saat Eğitim ve Kişiye Özel Program