1 saat uyu eğitimi ve kişiye özel program ile kendi uyku düzeninizi kendiniz kurun

1 Saat Uyku Eğitimi ve Kişiye Özel Program

Bebeklerde uyku kılavuzu alarak çok daha sağlıklı bir şekilde bebeğinizin uyumasını sağlayabilirsiniz. Bizden alacağınız eğitim setleri ile çocuğunuza uyku konusunda kaliteli bir eğitim verme fırsatı elde edebilirsiniz.

Uyku her yaştan kişi için çok önemli bir unsurdur. Sağlıklı bir uyku dönemi ile kişinin tüm beyin fonksiyonları da düzgün çalışır ve uykusuzluğun neden olacağı birçok sağlık sorunundan da kurtulmak mümkün olacaktır. Bizimle iletişime geçerek uyku eğitimi konusunda 1 saat uyku eğitimi ve kişiye özel program alanında destek alabilirsiniz. Fiyat bilgilerimiz ve eğitimler hakkında bilgi almak için ise bizimle iletişim numaralarımız aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Uyku Neden Önemlidir?

Hem yetişkinler hem bebekler hem de çocuklar için uyku çok önemli. Uyku eğitimi konusunda yanlış kararlar verdiğinizi düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilir, 1 saat uyku eğitimi ve kişiye özel program hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uykunun insanlar için önemini ise şöyle sıralayabiliriz:

 • Uyku bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde (özellikle bebekler için) oldukça büyük bir öneme sahiptir.
 • Kişiye enerji verir.
 • Kalp sistemi yeni gün için hazırlamak için uykudan destek alır.
 • Hafızanın gelişmesinde önemli bir role sahiptir.
 • Vücutta enfeksiyon oluşumu riskini azaltmaya yardımcı olur.
 • Düşünme faaliyetlerini çok daha aktif bir hale getirir.
 • Yaratıcılığın artmasında oldukça etkilidir.
 • Dikkat ve odaklanma konusunda verimliliği artırır.
 • Kişinin gün içinde hareket ve performansını yükseltir.
 • Stres ve depresyona iyi gelir.
 • Kilo kontrolünde size yardımcı bir etkendir.

Bebek ve Uyku

Bebek ve uyku kelimesi yan yana sıklıkla anılır. Bebekler için en önemli aşamalardan birisi uykudur. Yenidoğan bir bebek günün çok büyük bir kısmını uyuyarak geçirir. Özellikle gece uykusu bebekler için çok önemlidir ve gelişimlerinin dikkat edilmesi gereken parçasından birisidir.

Bebeklerin 6 aylık olana kadar düzenli bir uyku döngüleri yoktur. Bu süreç anne ve babalar için çok zorlayıcı bir hale gelmektedir. Bu konuda destek almak için firmamızın 1 saat uyku eğitimi ve kişiye özel  program çıktılarından yararlanabilirsiniz.

Bebeklerin yeni doğdukları dönemde gece ve gündüzü ayırt etme yeteneği yoktur. Bu nedenle sürekli uyuyabilirler. Minik bebeklerde Rem uykusu yetişkin kişilere göre çok daha fazladır. 6. aydan itibaren bebekler tüm gece uyumaya hazır hale gelirler.

Bebeklerde Uykuyu Bozan Faktörler Nelerdir?

Bebeklerde uyku bozulmasına neden olan birçok faktör olabilir. Tüm bunların çözümünü bulabilmek için firmamız üzerinden profesyonel bir destek alabilirsiniz. 1 saat uyku eğitimi ve kişiye özel program ile çocuğunuza en sağlıklı biçimde uyku eğitimi verebilirsiniz.

Bebeklerde uykuyu bozan faktörler arasında ise erken uyanma, uykuya direnme, beşikten yatağa geçişte yaşanan sorunlar, sizin yanınıza gelme isteği, tek yatamama gibi sık görülen sorunlar yer alır. Bu sorunların her birisinin farklı yöntemlerde çözümü vardır ve çözülmesi çok önemlidir. Çocuğunuzda bu sorunlar varsa mutlaka bir an önce bu sorunu çözmeye yönelik işlemler yapmalısınız.

Bebeklerde Uyku İhtiyacı

Bebeklerin günlük olarak uykuya ihtiyaçları olsa da bu süre bebeklerin yaşına göre farklılık göstermektedir. Yenidoğan bir bebeğin gün içinde en az 16 saat uyumaya ihtiyacı vardır. Bu süre bebek büyüdükçe azalmakta ve gündüz uykuları yerini gece uykularına bırakmaktadır.

3 ile 6 ay arası bebeklerin ise uyku ihtiyacı yaklaşık olarak 8 saattir. 6 ile 12 ay arası bebeklerin ise geceleri 12 saate kadar uyuyabilme yetisi vardır. 12 aylık bir bebek ise gün içinde toplam 12 ile 13 saat arası uyuyabilir.

2 yaşındaki bir bebek ise günlük olarak 11 ile 12 saat uyuyabilir. 3-4 yaş arası çocuklar yine aynı şekilde 11-12 saat uyuyabilir. Bu sürelerin hepsi bebekten bebeğe değişir. Eğer bebeğiniz uyku konusunda sorun yaşıyorsa 1 saat uyku eğitimi ve kişiye özel program ile bu sorunu kısa sürede çözebilirsiniz. Sonuç olarak alacağınız kişiselleştirilmiş eğitim ile bebeğinizin uyku alışkanlıklarını daha hızlı tespit edebilir ve sağlık bir uyku düzenine sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Bebekler Nerede Uyumalı?

Bebekler ile ilgili merak edilen konulardan birisi de bebeklerin nerede uyuması gerektiğidir. Bebeklerin ebeveyn yatağı, kendi beşiğinde ve odasında, sizin odanızda sizin yatağınızda ve sizin odanızda beşikte uyuma gibi farklı seçenekleri vardır. Bebeğinizin kendi beşiğinde uyumaya alıştırılması her zaman için en iyi yöntem olacaktır. Bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilmek için 1 saat uyku eğitimi ve kişiye özel program alabilirsiniz.

 

Diğer Uyku Eğitim Paketleri

0-4 Ay Uyku Eğitimi

5-18 Ay Uyku Eğitimi

19-36 Ay Uyku eğitimi

3-4 Yaş Uyku eğitimi

Hediye Uyku Eğitimi